Anime’ye Giriş 102

Anime’ye Giriş 102

Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

1) Zettai Karen Children: The Unlimeted- Hyoubu Kyousuke

İlk önce kategorileriyle başlayalım. Shonen ve doğaüstü kategorilerindedir. Bu animenin hepimizin bildiği X-men serisi ile benzerlikleri vardır. Dünyamızda “ester” denen süper güçlere sahip insanlar vardır. Tabi ki tahmin edileceğe üzere devletle bu tür insanların arası kötüdür. Bu noktada bizim ana karakterimizi görüyoruz. Kısaca açıklamak gerekirse X-mendeki Magneto’dur. Diğer bir deyişle ana karakterimiz, isyanın lideri manyetizma ve çekimleri kontrol edebilen çok güçlü bir esterdir. Hikaye, ana karakterimizin amaçlarına ulaşmak için girdiği savaşları ve kısa bir geçmişini içermektedir. 13 bölümden oluşan kısa bir hikayedir. Araştırma yaptığınızda pek popüler olmadığını görseniz de deneyimlerimce hak ettiğinin altında ilgi alan güzel animelerden biridir.

2) Shingeki no kyojin (Attack on titan)

2013 yapımı olup dünya genelinde en fazla takipçi toplayan 3 büyük animeden biridir. Özgün, akıcı ve sağlam bir hikaye örgüsüne sahip olup çok hızlı bir şekilde sizi kendine bağlayabilecek, 25 bölümü ne ara bitirdiğinizi bile anlamadan keyifle izleyeceğiniz bir animedir. Kategorilerine gelirsek aksiyon, süper güç, drama, fantastik ve shonendir. Bu anime evrenini kısaca anlatmak gerekirse nereden ve niye geldiğini bilmediğimiz bir dev ırkı insanlığa savaş açar. Orta çağ seviyesinde olan insanlık, devlere karşı ağır yenilgiler alarak geri çekilir. Ta ki devleri durdurabilecek surlara kadar… Bu 3 sur devlerin insanlığı kurutmasını engelleyen son engeldir. Ana karakterimiz en dış sura yakın kurulan bir şehirde doğmuştur. Şunu belirtmeliyim ki ana karakter bir Türk olarak tasarlanmıştır ve anime evrenlerinde tek Türk ana karakterdir. Eren, ana karakterimiz, normal bir halk tabakasından gelme biridir. Lakin bir gün özel devler surları yıkar. Eren’in yaşadığı şehir devlerin ziyafet alanına döner. Bu kargaşada annesini kaybeden Eren, kardeşi Mikasa ile devleri yok etmek için savaş vereceği macerasına başlar. Anime Almanya’daki Nördlingen örnek alınarak oluşturulmuştur, surların ismi oradan gelir.

3) Youjo Senki

2017 kış döneminde yani yeni gelmiş bir animedir. Bahsettiğim diğer animelerden farklı olarak burada ana karakter animenin baş kötüsüdür. Askeri tarzı ve büyü tarzını içermektedir. Anime 1. dünya savaşını alternatif bir evrende anlatmaktadır. Ülkelerin isimleri değişmiş olsa da kimin hangi devlet olduğunu rahatça anlayabilmekteyiz. Ana karakterimiz, bu fantastik evrende bir büyücü sınıfı Nazi askeridir. Ancak şu trollemeyi belirtmeliyim ki ana karakterimiz 8 yaşında bir kız çocuğudur. Lakin bu sizi animeden soğutmasın ki tanrıya bizim evrenimizde karşı geldiği orda yeniden doğan biridir. 1. dünya savaşının karanlık yönlerini fantastik bir şekilde anlatmaktadır. Savaş taktikleri genelde düşünülmüş olup mantığa yatkın bir şekilde gelişmektedir. 1. dünya savaşı diye sonu belli diyorsanız ufak bir uyarı yapayım: Çok değişik şekilde ilerliyor. Örneklemek gerekirse; Avusturya’nın Almanya’ya savaş açması, başlardan geçen bir şey olduğu için önemli bir ipucu değildir. FPS tarzı oyun ve büyü sevenlerin sevebileceği güzel bir animedir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yorum Yok

Bir Cevap Yazın