Ana SayfaÇöz Hocam!Hangi Mansur Yavaş İcraatısın?

Hangi Mansur Yavaş İcraatısın?

Çöz Hocam! ekibimizin hazırladığı, Ankara’daki icraatler, rant, “katılımcı belediyecilik” ve diğer birçok kavramı görüp hissedeceğimiz, birçok şeyin aslında değişmediğini de gösteren “Hangi Mansur Yavaş İcraatısın?” testimizi çöz ve sonucu öğren!

ODTÜ'lü müsünüz hocam?

Eee geliyor musun hiç eylemlere falan?

Ankara'daki buluşma noktan neresi?

Kuzenin Ankara'ya gelmiş, ilk nereye götürürsün?

Sana hangi Mansur icraatı Gökçek'i anımsatıyor?

Ankara'da en sevdiğin belediye icraati?

Aşağıdaki görsellerden hangisi şu anki durumunu en iyi anlatıyor?

Rant Yolu neden yapılmamalıdır?

Kurtuluş Parkı nerededir?

Kızılay Metrosu'nda istediğin yerden çıkabiliyor musun?

Hangi Mansur Yavaş İcraatısın?
ODTÜ Ormanı'ndan geçmesi planlanan Bilkent-İncek Rant Yolu

2017 yazında bir bayram gecesi, kampüste en az öğrenci yoğunluğu olan zamanda, Melih Gökçek başkanlığındaki Ankara Büyükşehir Belediyesi; iş makinelerinden oluşan bir filoyla ODTÜ Ormanı'na girip ağaç katliamı yapmıştı. Bu katliamın nedeni, ABB ile Verşan Kök arasında imzalanan bir protokoldü; Bilkent ile İncek arasında bir bağlantı yolu açılması nedeniye ağaçlar kesilmiş, ODTÜ Ormanı parçalanmıştı. Sabah olup gerçekler ortaya çıkınca Türkiye çapında bir tepkiyle karşılanan bu proje, mahkeme kararıyla iptal edilmişti. Ne var ki, "Asla ve asla şişme dinocan projesi yapmayacağız" diyen Mansur Yavaş yönetimindeki ABB geçtiğimiz aylarda bu yol projesini tekrar ihaleye açtı ve olması gerektiği gibi yine bir tepkiyle karşılaştı. Bu yol projesi, hem yaratacağı ekolojik yıkımla hem de ODTÜ Ormanı'nı parçalayıp rantçı çetelerin eline atmasıyla Ankara'nın ve ODTÜ'nün üzerinde bir kabus olmaya devam ediyor. Sözde "katılımcı belediyecilik" anlayışı güden ABB ise yol konusunda gelen bütün tepkilere rağmen ısrarcı ve bizler bir şey yapmadıkça ormanımızın katli niteliğindeki bu projeden vazgeçeceğe benzemiyor.
Kurtuluş Parkı'nın "Yeniden İşlevlendirilmesi" için TED Üniversitesiyle Anlaşmak

1. Derece doğal SİT alanı olan ve Ankaralıların nefes alabildiği nadir yerlerden olan Kurtuluş Parkı için Ankara Büyükşehir Belediyesi ve TED Üniversitesi arasında geçtiğimiz haftalarda bir protokol imzalandığı açıklandı. Tarihi cumhuriyetin ilk yıllarına, 1931'e kadar giden park, karşısında bulunan TED Üniversitesi ve Mansur Yavaş'ın başkanı olduğu ABB arasındaki bu protokol sonucu bir "yeniden işlevlendirme" sürecine girecek. Şehir merkezinde yaşamına devam nadir bitki öbeklerinden olan parkın bir özel üniversitenin kullanımına açılması muhtemelen Yavaş'ın seçmenine sunduğu vaatlerden biri değildi.
BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor

Bu platform Nish Digital tarafından desteklenmektedir.

POPÜLER İÇERİKLER