Ana SayfaÇöz Hocam!Hangi Pandemi Kısıtlamasına Takılacaksın?

Hangi Pandemi Kısıtlamasına Takılacaksın?

Mart 2020. Hepimiz için hafızalarımızdan kolay kolay silinemeyecek bir pandeminin ülkemizde “resmî” olarak başladığı tarih. O zamandan bu zamana hayatımızda yer edinmiş türlü türlü yeni konsept de cabası. Bu konseptlerden belki de günlük hayatımızı en çok etkileyense her kabine toplantısından sonra merakla beklediğimiz yeni yasaklar. “Sokağa çıkma yasağı ne zamanmış yani?” diye birbirimizden öğrenmeye çalışmalarımız, yasakların karmaşıklığını bir nebze de olsa çözümlemeye çalışan diyagramlar, gelen her yeni yasakla isyan bayrağını daha da yükseklere çekmemiz, “Bugün dışarı çıkılıyor mu?” sorusundan hiçbir zaman emin olamamamız, markete gidince kapanma saatleri değiştiği için kapı duvar bulmamız, ve daha niceleri.

Bir yılı aşkın bir sürede bile hala alışamadığımız, sürekli kaldırılan ya da geri getirilen ve toplumun her kesimini bir şekilde gerek yüzeysel gerekse derinden etkileyen bu pandemi yasaklarından hangisine takılacaksın öğrenmek için çözmeye başla!

Nerede kalıyorsun?

Kaç yaşındasın?

Pandeminin başından bu yana aşağıdakilerden hangisini stokladın?

Hangi aşıyı olmayı tercih edersin?

Psikolojik durumun nasıl?

Aşağıdaki karantina klişelerinden hangisi favorin?

Pandemide aşağıdakilerden hangisine inanma gafletinde bulundun?

Pandemi öncesi hayattan en çok neyi özledin?

Hangi Pandemi Kısıtlamasına Takılacaksın?
20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma Yasağı

Hocam siz yaşa takıldınız. Tam olarak yaşınızın kaç olduğu hakkında bir fikrimiz yok, açıkçası belirli yıllar arasında doğmayan insanları seyahat hakkından mahrum bırakan bu yasağın neden var olduğuna ve neye hizmet ettiğine dair bir fikrimiz de yok. Tek bildiğimiz şey şu ki; ya gençliğiniz boşa gidiyor diye evde üzülüyorsunuz ya da "E madem evde kalacaktık neden aşılandık?" diye kara kara düşünüyorsunuz. Umarız pandemi yakın zamanda biter ve siz de bu düşüncelerden kurtulur, özgürce dışarı çıkabilirsiniz.
Alkol Yasağı

Hocam, malum yasağa takıldınız… Virüsle arasındaki bağlantıyı uzunca düşünüp bulamadığımız, gerçekten var mı yok mu anlayamadığımız, bu kadar çağ dışı bir yasağın 80 küsür milyonluk bir ülkede çeşitli bahaneler gözetilerek ortada yasal bir dayanak dahi olmadan uygulanmasına şaşırdığımız meşhur alkol satış yasağına. Ama merak etmeyin Tekelci Özgür abimiz gibileri oldukça bu yasaklar aşılır... Bu 20 günde de en yakın tekel bayiinizden içeceklerinizi istemeyi unutmayın!
Şehirler Arası Seyahat Yasağı

Hocam siz şehirler arası seyahat kısıtlamasına takıldınız. Sıradan bir vatandaşsınız ve tatil planları mı yapıyorsunuz, uzun zamandır görüşemediğiniz dostlarınızı, sevdiklerinizi ziyaret etmeyi mi düşünüyorsunuz? Bu fırsatı yakın zamanda kaybettiniz. Planlarınızı bir süre daha ertelemek durumundasınız. Ama üzülmeyin, hala turist sezonunu yakalayabilirsiniz!
Kampüse Giriş Yasağı

İnsanlık, kendini sınırlandırmayı tarih boyunca çok iyi başarmıştır. Uçsuz bucaksız topraklara hayali çizgiler çizip ötesine geçmemiş, içecekler üretip bazısını kendine haram kılmış, kelimeler türetip kimisini söylemekten sakınmış, parayı icat edip belli bir sınıfın dışına çıkarmamış ve ODTÜ kampüsünü inşa edip girmeyi yasaklamıştır. Maalesef siz de işte bu üstün insan aklının son ürünü olan kampüse giriş yasağına takıldınız. Sınırsız, yasaksız, pandemisiz bir dünyada görüşmek üzere..
Halı Saha Yasağı

Hocam siz halı saha yasağı haberini alıp kahrolanlardansınız. Başta "açık hava değil mi ya?!" serzenişinde bulunsanız da sonra mantıklı bulup kabullenmiş olabilirsiniz. Son dakika takıma birini bulma telaşını, fazladan bir kişi bulduğunuzda da "Abi bir kişi fazlayız n'apalım" demeyi çok özlemişsiniz. Hatta yenildiğinizde "Abi takımlar çok dengesizdi ondan" diye ağlamayı, maç esnasında da ''Allah'ını seven defansa gelsin!'' demeyi bile iple çekiyor olabilirsiniz. Umarız o günler yakındır!
Akşam Sokağa Çıkma Yasağı

Kampüs akşamlarını, gece çıkıp sabah gelmeyi, ne olduğunu bile anlamadan güneşi doğurmayı ne kadar özlediğinizi biliyoruz hocam. Önceki hayatınızda bir gece kuşuysanız hayat sizin için çok zordur. Siz akşamlara alışık olduğunuz için naçizane bir önerimiz stoklarınızı gündüzden yapmanız. Sigaranız bittiğinde ve saat 7’yi geçtiğinde her şey için çok geç olabilir. Hayır yani o saatte kaçak göçek benzinci aramayın diye söylüyoruz. Yine bütün uyarılara rağmen akşam sokağa çıkma yasağına takılacağınızı da biliyoruz.
Kafe, Restoran ve Eğlence Mekânları Yasağı

Arkadaşlarımızla bir araya gelip yiyip içip eğlendiğimiz zamanların özleminden olacak ki siz kafe, restoran ve eğlence mekânları yasağına takılıyorsunuz. Uykusuz ve eğlence dolu bir geceden sonra gidilen çorbacıyı, kokoreççiyi, after'a gidilecek mekânı düşünmeyi, insanlarla deyim yerindeyse iç içe geçmiş sıkış tepiş barları hiç özleyeceğinizi düşünmemişsinizdir muhtemelen. Fakat getirilen yasaklarla birlikte bir süre daha mekânlara gidemeyeceğimiz gerçeği görünüşe göre sizi bu yasağa takılmaktan alıkoymayacak 😀
Açık Alanda Sigara İçme Yasağı

Açık alanda sigara içme yasağına takıldınız geçmiş olsun. Muhtemelen ailenizin sigara içtiğinizden haberi yok ve artık dışarı çıkıp sokak köşelerinde parklarda sigara içememenin hüznü var üzerinizde. Gece herkes yattıktan sonra camdan sarkarak aman koku yayılmasın aman çakmağın sesi duyulmasın diye çabalamanıza sağlık.👏🏼 Hazır bu kadar engel varken önünüzde bunu avantaja dönüştürüp sigarayı bırakmayı bile deneyebilirsiniz.
Tebrikler! Hiçbir Yasağa Takılmadınız!

Hocam üzülerek belirtelim ki siz “akp’lisiniz yani”. Yok şu cezaymış yok bu yasakmış pek ilginizi çekmiyor gibi. Hatta pandeminin tadını da yine siz çıkarıyorsunuz diyebiliriz. Geçtiğimiz bir yılı öyle dolu geçirdiniz ki imrenen gözlerle bakakaldık sadece. N'apalım keyfiniz daim olsun diyelim biz de. O cami senin, bu lebaleb kongre benim gezdiğiniz daha nice pandemili günlere..
BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor

Bu platform Nish Digital tarafından desteklenmektedir.

POPÜLER İÇERİKLER