Ana SayfaÇöz Hocam!Hangi ODTÜ Kültürüsün?

Hangi ODTÜ Kültürüsün?

ODTÜ, kültürüyle tanınan, bazen bununla yargılanan ama zaman zaman da takdir edilen bir okul olmaya devam ediyor. Son zamanlarda yaşadığımız bazı problemler nedeniyle serzenişlerimiz sürmekle beraber sizi bu testte ODTÜ’deki hangi kültürsünüz bulmaya davet ediyoruz!

Kaç girişlisin?

İzmaritin çöp olduğunu düşünüyor musun?

Aşağıdaki eşleştirmelerden sana en doğru gelen hangisi?

Akşam Devrim'de içerken tuvalete nereye gidersiniz?

Hangi kampüs itemisin?

Bu yıl en çok ne sırası bekledin?

Midtermler de yaklaşırken ders çalışmak için nereyi tercih edersin?

Okuldaki gelişmeleri nereden öğreniyorsun?

Derslere nasıl gidersin?

Eylemlerde atılan sloganlar kaç kez tekrar edilir?

Hangi ODTÜ Kültürüsün?
Otostop

Otostop kültürü, okulumuzdaki olmazsa olmazlardan, hepimizin birçok anda yardımına koşan şeylerden birisi. O soğuk kış günlerinde A1’den ya da Batı yurtlardan otostopa bindiğimizdeki rahatlamayı pek az şeyde hissediyoruz. Bu kültürü daha uzunca yıllar yaşatmak için ise bazı noktalara dikkat etmekte fayda var. Otostopçu alan ya da otostopa binen taraflardan biriyseniz bunun karşılıklı saygı çerçevesinde olduğunu unutmayalım. Yoksa yağmurlu günlerde sıra beklerken ıslandığımızla, otostop kültürünü tarihe gömdüğümüzle kalırız!
Sıra Bekleme Kültürü

Kampüsümüz her geçen yıl gittikçe kalabalıklaşırken otostopta, yemekhanede, tuvaletlerde ve ATM'lerde uzun sıralara rağmen sıkılmadan ve yorulmadan bekliyorsunuz. Eğer sırada tek başınaysanız kulağınızda ODTÜ Medya Topluluğu'nun hazırladığı "Sıra"dan playlisti çalıyor bile olabilir. Bu kadar kalabalığa rağmen ODTÜ'de çok önceden var olan sıra bekleme kültürüne de kesin aşinasınız hocam. Unutmadan hatırlatmış olalım: Çatı'da yemek sırasıyla çay sırası bazen karışabiliyor. O yüzden sıraya girmeden önce bir bilene burası ne sırası diye sormakta fayda var!
Ring Kültürü

Hocam siz ring saatlerini kavrama mucizesine ermiş sayılı insanlardansınız. Farklı seferlerin güzergahlarının her biri ezberinizde. Tabii ki ringlerin en kalabalık olduğu saatlerde tutunmadan ayakta durmakta da üstünüze yok. Akşamları günün yorgunluğunu devrimde atıp 23.30’da mor ringe koştuğunuzu, gündüzleri de 08.40 dersine yetişmek için en doğru ring seçimini rahatlıkla yapabildiğinizi görür gibiyiz. Haftasonu ring seferlerinin yetersizliğine ya da ring sıralarının düzensizliğine bir çare bulunur mu bilinmez. Ama dileriz o günler de gelir hocam!
Mezuniyet Kültürü

Verdiğiniz cevaplara göre siz Mezuniyet Kültürüsünüz hocam! ODTÜ’de geçirdiğiniz uzun yıllar sizin ODTÜ kültürüne daha fazla adapte olmanızı sağlamışsa da hala eksik olduğunuz noktalar yok değil. Son zamanlarda okulda özellikle ODTÜ kültürünün yozlaşması nedeniyle sıkça karşılaştığımız problemler bir nebze azalsın diye elimizi taşın altına koymaktan, okul mensuplarımıza kültürümüzü aktarmaktan çekinmememiz dileğiyle!
Çöpsüz ODTÜ

Çöpünüzü kalktığınız yerde bırakmamayı geçin; plastiği, metali ve camı bile ayırıp doğru konteynerlere atmaya özen gösteren güzel insanlardan birisiniz diye yorumladık. Ev'imiz dediğimiz kampüsümüzün her köşesini dün olduğu gibi bugün de hep birlikte temiz tutmaya devam edelim, bu en temel beceriyi unutanlara da sık sık hatırlatalım ki Devrim'de gri izmaritlerin üzerine değil yemyeşil çimlere oturabilelim hocam! Unutmayalım, izmarit de çöptür!
BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor

Bu platform Nish Digital tarafından desteklenmektedir.

POPÜLER İÇERİKLER