Ana SayfaÇöz Hocam!ODTÜ Psikolojini Ne Kadar Bozdu?

ODTÜ Psikolojini Ne Kadar Bozdu?

2020-21 akademik yılının sonuna gelirken ne durumdasın, ne haldesin hiç merak ettin -veya etmeye vakit bulabildin- mi? Cevabı bulmak için ekibimizin hazırladığı testimizi çöz!

Kaç girişlisin?

Kendini en çok ne yaparken buluyorsun?

En son ne zaman kendine vakit ayırdın?

Bu sene toplam kaç ders withdraw'ladın?

En çok kullandığın sosyal medya platformu hangisi?

ODTÜClass'ın çöktüğünü nereden öğrendin?

Bir günde ekran başında ortalama ne kadar vakit geçiriyorsun?

Geceleri saat kaçta uyuyorsun?

Pandeminin başlangıcından bu yana kampüse kaç kere gittin?

Günde ne kadar kahve içiyorsun?

Psikolojik durumunu en iyi özetleyen görsel aşağıdakilerden hangisi?

MBTI kişiliğin hangisi?

ODTÜ Psikolojini Ne Kadar Bozdu?
İncinmişsin.

ODTÜ bizlere yaka silktiren zorluklarını online dönemde de katmerlendirmiş durumda. Hâl bu olunca bir çoğumuz kırıldık, incindik. Neredeyse bütün sosyal olanaklarımızdan ve kampüsümüzden mahrum kalmak da bunların üzerine eklenince akıl sağlığınız aramızdan ayrılmaya bir tık uzaklıkta görünüyor. Zaman zaman kendinizi uzun uzun boş duvarları izlerken veya güzel günlerin özleminde boğulurken buluyorsunuz. Kısacası siz incinmişsiniz hocam, incitmişler... Finallere yaklaşırken dikkatli olmakta fayda var. Biraz daha dayanabilirseniz tünelin ucunda ışık görünüyor gibi.
Halin itten beter keyfin paşada yok!

ODTÜ’nün sizi itten beter hale getirmesi bile keyfinizi paşadan eksik etmemiş hocam. Sene boyunca peşinizi bırakmayan assignmentlar, biri bitmeden diğeri başlayan midtermler sizi yere serse biraz da burada yatayım dersiniz gibi. Bütün yıl withdrawladığınız derslerle bir daha hiç karşılaşmayacakmışsınız gibi hissetmek sizin için tek seçenek olmuş. ODTÜ’nün sillesini yiyeceğiniz her an ağzınızdan çıkan tek cümle ‘’olur olur yeriz yeriz’’. Tüm bu keyfiniz ve paşa hayatınızın arkasında yatan sefil halinizi ne yazık ki üzülerek görüyoruz hocam, biz görüyoruz ama siz hayat mottunuzu seçmişsiniz bir kere, şimdilik bir rakı parası bulmaya çalışın ve parlak istikbalinizin şerefine birkaç kadeh kaldırın.
Peki akıl sağlığın şu anda bu odada bizimle mi?

Hocam testinizin sonucuna göre size şu soruyu yöneltmek istiyoruz: “Peki akıl sağlığın da şu an bu odada bizimle mi?” Siz ODTÜ’nün karanlık ve acımasız yüzünün doruk noktasına maruz kalmış, assignmentlar ve midtermler arasında kendinizi kaybetmiş durumdasınız. Sürekli yetişmek zorunda olduğunuz deadline’lar yüzünden saat, gün, hafta kavramlarınız yok olmuş. Uyku düzeninin nasıl bir şey olduğunu çok uzun zamandır hatırlamıyor gibisiniz. Hatta, online eğitim yüzünden neredeyse tüm günü ekran başında geçirmekten sadece akıl sağlığınızı değil fiziksel sağlığınızı da kaybetmek üzeresiniz. Size önerimiz kendinize bu kadar yüklenmeyi bırakıp biraz dinlenmeniz yönünde.
100. Yıl'da eve çıksan bütün sorunların çözülür!

Hocam... Test sonuçlarınıza göre siz de 100.Yıl'da eve çıkmanın bütün sorunlarını çözeceğini düşünenlerdensiniz. Belki bu bütün sorunlarınızı çözmez ama hafifleteceği kesin! Kendinize vakit ayırmaya çalıştığınız her an hem yara bandımız hem yaramız olan ODTÜ'nün gazabına uğramanız yetmezmiş gibi bir de aile evinde bununla baş ediyorsunuz. ODTÜ'nün gazabı bitmez ama umarız buna aile evinde değil 100.Yıl'daki öğrenci evinizde maruz kalacağınız günler yakındır. Size tavsiyemiz, daha stabil bir akıl sağlığı ve psikoloji için bu durumu çok da kafaya takmamanız. Hem belli mi olur; belki kuşlar uçar, günler koşar, okullar açılır bir şekilde...
Çok da bozmamış...

Bu aşırı bilimsel yetkinliğe sahip testin bize vermiş olduğu yetkiye dayanarak sizin psikolojinizin çok da bozulmadığını ilan ediyoruz. Belli ki ortalamanız 3.5–4’e göz kırpıyor, siz de “ODTÜ psikolojimi bozdu” diyenlere bıyık altından gülümsüyorsunuz. Aile evinde yaşamadığınızı da tahmin etmek pek zor değil açıkçası. Bir ihtimal final dönemlerindeki derin “of!” çekişleriniz karşıki dağları ufaktan titretiyordur fakat o karanlıktan bir çırpıda çıkıyorsunuz hocam. Bu mertebeye hangi meditatif yollarla eriştiniz bilmiyoruz ama imrenmedik desek yalan olur. Ne diyelim genç ve diri beyin hücrelerinize sağlık, bol ODTÜ’lü günler…
ğ

Lan bırak

Hocam bulunduğunuz nokta öyle bir yer ki konuşsanız tesiri yok sussanız gönül razı değil. Test sonuçlarından da anladığımız kadarıyla her ‘daha ne olabilir’ dediğinizde, ODTÜ hiç çekinmeden cevabını vermiş size. Herkesin keyfine keyif kattığı şu yaz günlerinde, yüzünüzdeki acının tatlı tebessümüne ortaklık ettiğimizi bilmenizi isteriz. O tatil var biliyoruz, sadece dokunamıyoruz. Sizin şu okuldan öğrendiğiniz tek bir şey varsa o da ODTÜ size her ‘fly’ dediğinde ‘lan bırak’ diye cevap vereceğinizdir. Keyfiniz bol, curveunuz düşük olsun hocam.
BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor

Bu platform Nish Digital tarafından desteklenmektedir.

POPÜLER İÇERİKLER