Ana SayfaÇöz Hocam!Yemekhanede Başına Ne Geldi?

Yemekhanede Başına Ne Geldi?

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte başlayan problemlerden, her gün karşı karşıya kaldığımız çeşitli yemekhane dertleri… ÇözHocam ekibimizin hazırladığı testi çöz ve yemekhanede başına ne gelecek öğren!

Tepkimiz yemekhane personeline değil, şartları iyileştirmeyenleredir.

Yemekhaneye ne sıklıkla gidiyorsun?

En sevdiğin yemekhane yemeği?

Sence yemekhanenin en büyük sorunu ne?

Yemekhaneden sonra ne yaparsın?

Kartında şu an kaç lira var?

29 Ekim 2021 kuruna göre hesaplanmıştır.

Yemekhaneye kiminle gidersin?

Son akşam yemeğinde hangisini tercih edersin?

Hangi ünlü isme yemekhane deneyimi yaşatmak istersin?

Yemekhaneye dair en çok neyi özledin?

Yemekhanede Başına Ne Geldi?
Sıra beklerken yemek bitti.

Dersten çıkmışsınız, tükettiğiniz enerjiyi geri almaya ihtiyacınız var. Siz sırada birazdan yiyeceğiniz ve maalesef aslında karnınızı çok da doyurmayacak o yemeği beklerken çok kötü bir şey oldu hocam, YEMEK BİTTİ! Yenisi ne zaman çıkar bilinmez, siz diyin 20 biz diyelim 30 dakika. Geçmiş olsun hocam, moral bozmayalım. Gazlı içecek minvalinde bir şakadır belki bu. Üzüntüye yer yok, akşama tekrar denersiniz -tabii yemek çıkarsa-.
Yemek saatini kaçırdın.

Geçmiş olsun hocam, yemek saatini kaçırdınız. Ya "Saat daha erken, sırada beklemeye gerek yok. Daha sonra gideriz" dedikten sonra sohbete daldınız ya da aralıksız ders saatlerinizin arasında bir boşluk yaratıp yemekhaneye koşmanıza rağmen yemeğe yetişemediniz ve yemek saati kaçtı. Bütün bu engellere takılmayıp yemeğinizi zamanında yiyebilmek için ise dönem başında uzun hesaplamalar yapıp program ayarlamak ya da yemek vakti geldiğinde erkenden sıraya girmek gerek. Tabii, gidip Çatı’da “Burası zaten daha güzel” diyerek kendinizi avutmak istiyorsanız da kararınıza saygı duyarız... Ne diyelim, bir sonraki öğünde bol şanslar!
Islak tepsi canavarına denk geldin.

Dersten çıkmışsınız, midendeki boşluk hissiyle upuzun sıraya girmişsiniz. Hangisi iş bankası sırasıydı ya diye düşünürken sonunda içeri girebildiniz! Tam tepsiyi alırken bir de baktınız ki eliniz sırılsıklam olmuş... Hortumla mı yıkıyorlar bunları diye düşünüyorsunuz. Sanıyoruz ki tepsi kurutma makinesi bozulmuş hocam. Elinizi üstünüze siliniz, şimdiden afiyet olsun. Tabii yemek kalmışsa...
Bugün de aç kaldın.

Hangi yollardan geçip hangi mücadeleleri vererek aç kaldığınızı bilmiyoruz ama emin olduğumuz bir şey var: bu simülasyondan üzgün ayrılanlardan birinin de siz olduğunuz gerçeği. Muhtemelen şu anda doymak için gideceğiniz farklı alternatifleri düşünüyorsunuzdur ya da bu duruma zaten hazır olduğunuz için yavaşça Çatı'nın ya da Çarşı'daki işletmelerin yolunu tutmuşsunuzdur. Tüm bunlarla yüzleşirken yalnız olmadığınızı söylemek isteriz. Mücadelenizi saygıyla selamlıyoruz hocam. Umarız bir sonraki "The Hunger Games: METU”de şans sizinle olur!
Şanslısın, doydun.

Şanslısınız hocam, doydunuz! Siz, yemekhane porsiyonlarıyla doyabilen ender insanlardansınız. İmrenmedik desek yalan olur. Umarız bütün şansınızı yemekhanede doyarak kullanmıyorsunuzdur 🙂
BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor

Bu platform Nish Digital tarafından desteklenmektedir.

POPÜLER İÇERİKLER