Ana SayfaGenel@oncekahvem ile Ankara Mekânları: BEYSUKENT

@oncekahvem ile Ankara Mekânları: BEYSUKENT

(HUHU,BARN,Victoria’s Chocolate, Bitez Dondurmacısı)

Ankara’nın konsept mekânlarını ve mekânların değerlendirmelerini sizlerle buluşturacağım bu serinin ilk kısmı, Ankaralılar tarafından pek bilinmeyen, bilinse de ulaşım zorluğu nedeniyle tercih edilmeyen Beysupark.

Bu kapsamda ilk yazıda HUHU, BARN Interior Architecture(ofis-kafe), Victoria’s Chocolate ve Bitez Dondurmacısı’nı değerlendiriyorum:

HUHU

HUHU ilk kez Amerika’da deneyimlediğim salata bar konseptini Ankaralılar’la buluşturan bir “salatacı”. Genel olarak mekânda görece uygun fiyata (20-25₺) doyurucu kaseler hazırlamak mümkün.

Çayyolu Mah. Angora Caddesi. No:209/22 Beysupark
06810 Ankara

Resimde de görebileceğiniz konsept temel olarak şöyle işliyor:

1- Önce taban/baz seçiyorsunuz. Burada dürüm, salata, pilav ve salata+pilav gibi seçenekler mevcut. Hepsinin fiyatı farklı ve dürüm dışındakilerin orta ve büyük boy opsiyonları bulunuyor.

2- Ardından, tabanınız orta boysa 2 adet, büyük boysa 3 adet meze seçimi yapabiliyorsunuz. Burada humus, ezine peynir, cacık ve köz patlıcan gibi seçenekler mevcut.

3- Üçüncü adım protein denilen kısım. Bu adım tamamen opsiyonel. 8₺’den 14₺’ye uzanan bir aralıkta değişen dana tandır, soslu köfte gibi protein ağırlıklı ürünleri kasenize ekleyebilirsiniz.

4- Son adımda sınırsız sos ve garnitür seçebiliyorsunuz. Bu adım, kâsenin şekillenmesinde ciddi bir öneme sahip diyebiliriz.

BARN Interior Architecture

BARN, iki iç mimarın kurduğu bir ofis-kafe. Genel anlamda kahveleri, çay ve smoothie kaseleriyle öne çıkan BARN’da birbirinden değişik konseptler bulmak mümkün.

Çayyolu Mah. Angora Bulvarı, Beysupark 209/24, 06810 Çankaya/Ankara

İyi bir iç dizayn ile farklı kategoriden müşterilere hitap eden BARN’da ilginç olan bir diğer husus kullandığınız eşyalar üzerindeki etiketler.Bir dizayn ofisi olmasındandır ki burada sergilenen bazı eşyalar satın da alınabiliyor.

Tasarım ofisi ve kafenin iç içe var olduğu BARN’da ofis, kafeden şeffaf bir cam ile ayrılmış. Öyle ki -kapının da açık olması sebebiyle- kafeyle ofisi ayırmakta epey zorlandım. Bir anda kendimi tutamayıp “Müşteriler de ofisin çalışma alanında çalışabiliyorlar mı?” diye sordum. Cevabı tahmin edebiliyorsunuzdur…

Tabii ki ofise girmek mümkün olmuyor; bununla birlikte, şeffaf geçişle birlikte ofis-kafe ayrımı epey belirsizleşiyor.

Victoria’s Chocolate

Günümüz kafelerini birden fazla kategoriye ayırarak incelemek çok mantıklı bir seçenek. Örneğin bazı kafeler iyi ürünü küçük alanda sunarken bazıları sizlere mekân sunup ürün kalitesini çok da önemsemez. Bazıları ise tamamen statü amaçlı gidilen, fiyat-performans kriterinin geçerli olmadığı “buluşma noktaları”dır.

Angora Cad. No:209/21 Çayyolu Beysupark (S.Saltoğlu Blv.)
06534 Ankara

Victoria’s Chocolate, tam da bu konseptlerin ortasında konumlanıyor. Genel olarak çikolatasını, pek bilinen Belçika asıllı Callebaut kakaosuyla kendi atölyesinde üreten Victoria’s, müşterilerine iyi ürünlerin yanında bir de alımlı bir mekân sunuyor.  Zira mekân tam anlamıyla “fotoğraf çekilmelik”. Pembe tonunun fark edilebilir derecede baskın olduğu mekânda ağaç ve kabuk tonlarını içeren dekoratif unsurlar da kullanılmış. Genel olarak ortaklarının “Logomuzda melek olsun.” fikriyle yola çıktıktan sonra ismine “Victoria’s” olarak karar verilen çikolatacıda birçok Ankaralı’nın fotoğrafını bulmak mümkün.

Bitez Dondurmacısı

Çayyolu Mah. S.Saltoğlu Blv. 209/20 Çankaya Ankara (Kanuni Sultan Süleyman Bulvarı)

Bitez Dondurmacısı, Ankara Beysupark’ta yeni açılan bir mekân. Topunu 2019 Mayıs itibariyle 4₺’ye satan dondurmacının Bodrum fiyatları -ilginçtir ki- daha uygun. Genel manada farklı aromalara sahip gerçek meyve dondurmaları deneyebileceğiniz mekânda Bodrum esintilerini mavi-beyaz tasarımla hissetmek mümkün.

ODTÜ, Ankara ve İzmir’de mekân keşfi, menüleri ve yorumları için :
Instagram: @oncekahvem


@oncekahvem
@oncekahvemhttps://www.instagram.com/oncekahvem/
ODTÜ, Ankara ve İzmir’de iyi kahve, yemek ve mekân keşifleri
BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor

Bu platform Nish Digital tarafından desteklenmektedir.

POPÜLER İÇERİKLER