Ana SayfaÇöz Hocam!Hangi Tip Online Öğrencisin?

Hangi Tip Online Öğrencisin?

Televizyonlarda “3 Haftalık Tatil” haberini ilk görüşümüzden bu yana bir yıldan fazla geçti, asıl haberin ne 3 hafta ne de tatil olduğunu fark etmemizin üstünden de. Aradan geçen sürede online sınavlar, testler, dersler, recit’ler bize başta çok yabancı ve garip gelse de bu yeni duruma artık alıştık diyebiliriz.

Bu süre içerisinde uzmanlarımız öğrencilerin davranışlarını ve alışkanlıklarındaki değişimleri yakından araştırdı. Bu araştırmaların sonucunda da online eğitim gören öğrencilerin belli başlı ortak ve farklı özellikleri gösterdiğini ortaya koydu. Bu bulguların ışığında da online öğrencileri birkaç gruba ayırdı.

Testimizi çöz, sen hangi öğrenci tipisin öğren!

Online dersten ne kadar süre önce kalkarsın?

Derslere nereden katılıyorsun?

Horde mu Squirrel mı?

Kamera açmıyorsan sebebi nedir?

En sevdiğin yemekhane yemeği hangisi?

Hangisi hayal ettiğin hayatı yaşıyor?

Asenkron dersleri mi tercih ediyorsun senkron dersleri mi?

Hangi sokak röportajı karakterisin?

Hangi Tip Online Öğrencisin?
Derslerde Asla Kamera Açmayan

Verdiğiniz cevaplara göre siz derslerde kamera açmayan tipsiniz! Hepimizin kamera açmayı tercih etmediği anlar oluyor tabii ki fakat kamera açmamak sizin öyle benliğinize işlemiş ki kamera açılması zorunlu derslerde bile kameradan kaçmayı arıyorsunuz gibi bir izlenim aldık... Aslında İsviçreli bilim insanlarının yaptığı araştırmalar gösteriyor ki kamera açmanın derse odaklanmada ve sunulan bilgiyi öğrenmede pozitif bir etkisi var, belki kamera açmayı denersen CGPA'ın bir anda beklediğinin üstünde gelebilir..
Derste Tweet Atan

Verdiğiniz cevaplara bakılacak olursa siz derste tweet atan öğrencisiniz. Essay yazma ödeviniz olsa günlerce erteleyip bir türlü başlayamayacakken Twitter’ın spontaneliğinden ve doğallığından kaynaklı olsa gerek, ders sırasında aklınıza yüzlerce tweet fikri geliyordur. Hocaların sesinin ilham verici etkisini de göz ardı etmemek gerek tabii. Umarız fav’larınız bol, rt’leriniz yüksek, etkileşiminiz kesintisiz olur 🙂
Derste Tiktok İzleyen

Verdiğiniz cevaplara göre siz derste tiktok izleyen öğrenci tipisiniz! karantinanın başından beri hepimizi algoritmasıyla içine çeken uygulama sizi de etkilemiş. Hatta ve hatta tiktok'da vakit geçirmeyi o kadar çok seviyorsunuz ki bazen ders sesi uygulamanın sesini bastırınca kendinizi derse sinirlenirken buluyorsunuz. Size tavsiyemiz kendinizi biraz sakinleştirip uygulamadan ders esnasında soyutlanıp biraz derslerinize odaklanmanız..Böyle giderse sınav haftasında kendinize daha çok sinirleneceksiniz...
Dersleri Arkada Gürültü Olsun Diye Açan

Dur tahmin edelim, kapanmadan önce NTVSpor'u evde öylesine otururken açıyordun, üstelik belki sporla hiç alakan olmadığı halde. Eğer doğru bildiysek hanemize bir puan yazalım... Aslında, sana da bir puan versek iyi olur; zira eğer dersleri arkada gürültü olsun diye açıyorsan testlerde fazladan puana çokça ihtiyacın olacak demektir! Sana tavsiyemiz dersleri biraz daha ciddiye alman ve gürültülerine kulak vermen.
Alt + Tab İle Oyun Oynayan

Sen alt + tab ile oyun oynayan öğrencisin. Steam'de dolup taşmış oyunlarını gece saatlerine sığdıramayacağından bu iş için biçilmiş kaftan olan online dersleri de tercih ediyorsun. Buna rağmen hem dersi dinleyip hem oyun oynayabiliyorsan inanılmaz bir yeteneğin var demektir! Umuyoruz ki bu yeteneğin akademik hayatında başarı sağlar.
"O" Öğrenci

Sen "o öğrenci"sin. Curve altı nedir bilmeyen, online'mış yüz yüzeymiş dinlemeden ders başına oturan, kütüpte sessizde sabahlara kadar çalışan o öğrenci. Şöyle bir tahminde bulunacak olsaydık ortalamanın en az bi' 3.5 olduğunu rahatlıkla söyleyebilirdik. Pandeminin başlangıcından beri evinde oturmak birçoğu için bir zorluk olmuşken senin için belki tam aksine bir avantaj oldu -ya da sen bunu avantaja çevirdin- ve işi gücü bırakıp derse devam dedin. Sana hayatta ve akademik hayatında başarılar diliyoruz! p.s: tüyolara açığız
Tüm Ders Susup Ders Sonunda Teşekkür Etmek İçin Mikrofonu Açan

Hocam siz hoca öğrenci fark etmeksizin herkesin en sevdiği öğrenci tipisiniz! Dersin akışını bozacak bir şekilde müdahil olmayan ama ders sonunda hocanın da gönlünü yapmasını bilen biri olduğunuz için sizi kutlarız. Ders sırasında gerek diğer insanlardan çekindiğiniz gerekse üşendiğiniz -belki de dersi aslında dinlemediğiniz- için sessiz kalıyorsunuz fakat biz bu suskunluğun asaletinizden kaynaklandığının da farkındayız. Fakat, aklınıza takılan soru olursa da ders sırasında sormanızda fayda olduğunu düşünüyoruz zira midterm’ler yaklaşıyor. Umarız midterm zamanları bu suskunluk meyvesini verir ve istediğiniz sonuçlara erişebilirsiniz 🙂
Chatte Hocaya Tekrar Tekrar Aynı Şeyi Sorup Her Şeye Yorum Yapan

Verdiğin cevaplara göre sen chatte hocaya tekrar tekrar aynı şeyi sorup her şeye yorum yapan o öğrencisin. Yorumlarının ne kadar mantıklı olduğu veya sorularının önemli olup olmadığı çok da önemli değil, sen sadece sormak için; etkileşim ve iletişim için yaşıyorsun. Yorumların ve soruların kimi zaman gerçekten çok işe yarayabiliyor fakat bu kadar soru sormasan mı acaba.. Sadece bir öneri.
Mikrofonu Açık Unutan

Verdiğiniz cevaplara göre siz derste mikrofonu açık unutan öğrencisiniz! Bazen fark edip hemen kapatsanız da bazı şeyler çoktan duyulmuş oluyor. İnternete düşüp fenomen olmak istemiyorsanız dikkatli olmakta fayda var.
x2 Hızda Kayıtları Bitirmeye Çalışan

×2 hızda ders kayıtlarını bitirmeye çalışan hocam... Sizi çok iyi anlıyoruz, öyle ki uyanmakta zorlandığımız 8.40 dersleri, son geceye bıraktığımız onlarca kayıt ve bir de sakin sakin konuşan hocalarımız buna mecbur bırakıyor bizleri. Ama unutmayın ki yalnız değilsiniz. Kayıtları bitirmekte kolaylıklar diliyoruz!
BENZER İÇERİKLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sponsor

Bu platform Nish Digital tarafından desteklenmektedir.

POPÜLER İÇERİKLER