ODTÜ’nün tadı topluluklarla çıkar! Okula yeni gelenler ya da “Artık bir topluluğa katılmanın vakti geldi.” diyenler için ODTÜ’nün tüm öğrenci toplulukları ve bileşenleri yeni dönemde yeni üyelerini bekliyor. Peki, sen hangisine gideceğini biliyor musun? Testi çöz, 70’ten fazla topluluk arasından hangisine gitmen gerektiğini öğren!

Farz edelim ki bahar ayında bir hafta sonu ve işin gücün yok, kampüste de şöyle etkinlikler var; hangisine gidersin?

Okuduğun metinlerin çoğunluğunu aşağıdakilerden hangisi oluşturuyor?

Aşağıdaki içeceklerin hangisini daha çok seviyorsun?

Lisede en çok sevdiğin ders neydi?

Aşağıdakilerden biriyle oturup sohbet etme şansına sahipsin, bu hangisi olurdu?

Biraz daha seviyeli bir sohbetten bahsediyoruz tabii ki..

Aşağıdaki programların hangisini daha çok seviyorsun?

"Tuş" deyince aklına gelen ilk görüntü hangisi?

Aşağıdaki sitelerin hangisini daha çok kullanıyorsun?

Haftanın en sevdiğin günü hangisi?

Hangi Topluluğa Gitmelisin?
Kariyer

Hocam siz tam bir Kariyer Topluluğu insanısınız! Aşağıdaki topluluklara bir göz atın, içlerinden en az birinde kendinizi bulacağınıza ve büyük işler başaracağınıza inanıyoruz! Verimlilik Topluluğu, Avrupa Öğrencileri Forumu Topluluğu (AEGEE- Ankara), BEST (Board of European Students of Technology), IEEE ODTÜ Öğrenci Topluluğu, EESTEC ODTÜ, ODTÜ İşletme Topluluğu... ve daha niceleri! 10-11 Ekim’de Discord’a sizi de bekliyoruz!
Kültür Sanat

Verdiğiniz cevaplara bakacak olursak siz rafine zevkleri olan ve sanat için yaşayan bir insansınız, Kültür-Sanat Toplulukları tam size göre! Aşağıdaki topluluklardan ilginizi çeken birine katılırsanız uçsuz bucaksız kültürel tartışmalarda ve etkinliklerde yer alıp kendiniz gibi insanlarla bir arada olacağınıza inanıyoruz! ODTÜ Oyuncuları, ODTÜ Klasik Türk Müziği Topluluğu, ODTÜ Klasik Gitar Topluluğu, ODTÜ Çağdaş Dans Topluluğu, ODTÜ Eşli Danslar Topluluğu, ODTÜ Müzik Toplulukları, ODTÜ Caz Topluluğu, ODTÜ Müzikal Topluluğu, ODTÜ Güzel Sanatlar Topluluğu, ODTÜ Sinema Topluluğu... ve daha niceleri! 10-11 Ekim’de Discord’a sizi de bekliyoruz!
Spor

Verdiğiniz cevaplara göre sizin için Spor Toplulukları tam bir biçilmiş kaftan! Aşağıdaki listede yer alan topluluklara bizce bir göz atın, sizin gibi spor için doğmuş insanlarla bir arada olmak eminiz sizi de mutlu edecektir! ODTÜ Orienteering ve Navigasyon Takımı, ODTÜ Aikido Topluluğu, METU Falcons, ODTÜ Eskrim Takımı(Kadın/Erkek), ODTÜ Sualtı Sporları Topluluğu, ODTÜ Futbol Takımları (Kadın/Erkek), ODTÜ Basketbol Takımları (Kadın/Erkek), ODTÜ Yüzme Takımı (Kadın/Erkek), ODTÜ Kürek Takımı (Kadın/Erkek), ODTÜ Frizbi Takımı (Kadın/Erkek), ODTÜ İzcilik Topluluğu, ODTÜ Dağcılık ve Kış Sporları Topluluğu, ODTÜ E-Spor Topluluğu, ODTÜ Denizcilik ve Yelken Topluluğu, ODTÜ Briç Topluluğu, ODTÜ Quidditch Topluluğu... ve daha niceleri! 10-11 Ekim’de Discord’a sizi de bekliyoruz!
Bilim-Bölüm

Verdiğiniz cevaplara göre siz tam bir Bölüm Topluluğu insanısınız! Aşağıdaki listede bulacağınız bölüm topluluklarından ilginizi çeken birinin tanışma toplantısını bizce kesinlikle kaçırmayın, yapmaktan çok hoşlanacağınız bilimsel tartışmalar sizi bekliyor olabilir! ODTÜ Bilgisayar Topluluğu, ODTÜ Siyaset Bilimi Topluluğu, ODTÜ Psikoloji Topluluğu, ODTÜ İstatistik Topluluğu, ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu (Biyogen), ODTÜ Matematik Topluluğu, ODTÜ Mimarlık Topluluğu, ODTÜ Kimya Topluluğu, ODTÜ Havacılık ve Uzay Topluluğu, ODTÜ Felsefe Topluluğu, ODTÜ Fizik Topluluğu, ODTÜ İstatistik Topluluğu, DTÜ Jeoloji Topluluğu, Bilim ve Gelecek Topluluğu, ODTÜ Malzeme Bilimleri Topluluğu... ve daha niceleri! 10-11 Ekim’de Discord’a sizi de bekliyoruz!
Hobi ve Diğer

Verdiğiniz cevaplara göre siz birden fazla hobisi olan, boş zamanını nasıl geçireceğini bilen bir insansınız. Boş zamanlarınızı keyifle geçirirken tüm canlıların hayatını daha yaşanabilir ve mutlu hale getirmek için severek çabalıyorsunuz. Yani hobi toplulukları ve diğer sosyal sorumluluk toplulukları tam size göre! Aşağıdaki listede bulunan topluluklara bizce bir göz atın, karantinada bile olsa hobilerinize ve diğer gönüllü sorumluluklarınıza birlikte vakit ayıracağınız insanlarla tanışabilirsiniz! ODTÜ Gastronomi Topluluğu, ODTÜ Haydost, ODTÜ Bilim Kurgu ve Fantezi Topluluğu, ODTÜ Amatör Fotoğrafçılık Topluluğu, ODTÜ Doğa Araştırmaları Topluluğu, ODTÜ Kuş Gözlem Topluluğu, ODTÜ Hayvan Dostları Topluluğu, ODTÜ Genç Yazarlar Topluluğu, ODTÜ Münazara Topluluğu, ODTÜ Radyo Topluluğu, ODTÜ Uzak Doğu Topluluğu... ve daha niceleri! 10-11 Ekim’de Discord’a sizi de bekliyoruz!
Düşünce ve Aktivizm

Hocam verdiğiniz cevaplara göre siz tam bir Düşünce ve Aktivizm Toplulukları insanısınız, dünya sizin gibi düşünür insanların hatrına bile dönüyor olabilir! Aşağıdaki listeden katılmayı henüz düşünsel süzgecinizden geçirmediğiniz biri varsa hiç vakit kaybetmeden gidin aralarına karışın, beyin fırtınalarınızı beraber yaşayacağınız insanlarla tanışın! Çöpsüz ODTÜ İnisiyatifi, ODTÜ Fikir Klüpleri Federasyonu, ODTÜ Doğanın Çocukları, ODTÜ Emek Gençliği, ODTÜ HDK Gençlik Meclisi, ODTÜ Vegan, ODTÜ LGBTİ+ Dayanışması, ODTÜ Marksist Fikir Topluluğu, ODTÜ Sosyalist Fikir Kulübü, Üniversiteli Kadın Kolektifi, Sosyalist Devrimci Gençlik, Türkiye Komünist Gençliği, Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Topluluğu... ve daha niceleri! 10-11 Ekim’de Discord’a sizi de bekliyoruz!
Teknik

Verdiğiniz cevaplara göre siz tam bir Teknik topluluk insanısınız! Aşağıdaki listedeki topluluklardan birine katılarak beraber büyük işler başaracağınız insanlarla tanışıp projelerinizi beraber hayata geçirebilirsiniz! Ar-Ge Topluluğu, Makine ve İnovasyon Topluluğu, Modelleme ve Simülasyon Topluluğu, Oyun Geliştirme ve Animasyon Topluluğu, Robot Topluluğu... ve daha niceleri! 10-11 Ekim’de Discord’a sizi de bekliyoruz!
Medya

Hocam verdiğiniz cevaplara göre siz tam bir Medya Topluluğu insanısınız! Bu testin cevabında çıkabileceğiniz onlarca farklı topluluk varken Medya Topluluğu’na uygun çıktıysanız bir sebebi vardır, sizinle tanışmak için sabırsızlanıyoruz. 10-11 Ekim’de Discord’a sizi de bekliyoruz! Kendi topluluğumuz diye demiyoruz fakat su çok güzel, gelsenize :’))

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz