Ankara’nın göz bebeği mekanlar serisinden sonra hepimizin sorunsalı Ankara’da nerede ders çalışılır konusuna da ele alalım dedik. Bu soruya verilen cevaplar genelde hep aynı; Caribou, Arabica, Coffee Lab ve diğer kahveciler… Bu örneklere artık dur demek adına alternatif 5 mekanı ve önerilerimi sizler için sıraladım. Keyifli okumalar.

1) DR. TEA CO.

Tea Co ailesi, “Back to the basics” mottosuyla çıktıkları bu yolculukta çay kültürünü yeniden canlandırmayı amaçlarken çayın siyah çaydan çok daha fazlası olduğuna inanıyor. Çay severler için çoktan mesken edinilen bu mekanda 26 adet çay seçeneği bulunuyorken mevsimlere göre meyve aromalı çaylar da seçeneklere dahil oluyor. Bunların dışında atıştırmalıkları ve tatlıları da mevcut. Mekanın iç tasarımı son derece ferah ve masalar ders çalışmak için gayet uygun. Aşırı kalabalık olmaması da burayı ders çalışmak için tercih etme sebeplerinden biri haline geliyor. Ankara’da beş şubesi (Arjantin Caddesi, Atakule, Bahçelievler, Bestekar Caddesi, Çayyolu) bulunan Tea Co’da benim ders çalışmaya en uygun gördüğüm şubeleri Bahçelievler ve Çayyolu oldu.

Meyveli çaylardan tatmak isterseniz de Mango n’ Friends’i öneririm!Adresler:
Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mh. 2902. Sk. No:7/1, Sarnıç Park AVM, Çankaya/Ankara (Çayyolu şubesi)
Çalışma Saatleri: 09:00-23:59
Yukarı Bahçelievler Mah. 70. Sokak. 24/A, Çankaya/Ankara (Bahçelievler şubesi)
Çalışma Saatleri: 08:00-23:00

2) KOALA COFFEE SHOP

Sardunya’nın bitişiğindeki hayvan dostu bu tatlı cafe, tabela ve camındaki şu yazıyla karşılıyor sizi: “minik dostlarımızla evcil hayvanınızla gelebilirsiniz”. Ankara’da dostlarımızla giremediğimiz pek çok cafe bulunuyorken Koala ailesi bu eksikliği yok etmek adına güzel bir adım attı. Bu konuda rahatsızlığı olanlar için en baştan bir uyarı olsun, evet içeride kedi köpek görmeniz mümkün. Fazla geniş olmasa da özellikle iç mekanda kendinize yer bulabildiğiniz andan itibaren ders çalışmaya kolaylıkla başlayabileceğinizi düşünüyorum. Ayrıca playlisti ve iç tasarımı sizi rahatsız etmeyecek türden. 2. ve 3. dalga kahveleri bulabileceğiniz Koala’da kruvasan, muffin, havuçlu kek gibi tatlılar da mevcut.

Buraya geldiğinizde espressolarını mutlaka tatmalısınız!


Adres: Barbaros Mahallesi, No:C, Bülten Sk. No:21 Çankaya/Ankara
Çalışma Saatleri: 09:00-22:00

3) PADAM COFFEE SHOP

Adını Edith Piaf’ın Padam Padam şarkısından alıyor bu güzel mekan. Böylelikle sahibinin zevkine olan güveniniz ilk izlenimde artıyor. Padam’a gittiğinizde alan size küçük gelebilir ama ustalıkla saklanmış bir üst katı olduğunu öğrendiğinizde ve oraya çıktığınızda sanki size ait bir odaymış gibi rahatlıkla ders çalışabilir veya koltuğa geçip kitabınızı keyifle okuyabilirsiniz. Kuğulu Park’ın çok yakınında olması da burayı çekici kılan bir özellik. Dekorasyonuyla, leziz kahveleriyle, vegan seçenekleriyle, yaz aylarında sundukları frozen ve smoothieleriyle mutlaka şans verilmesi gereken kafeler arasında.

Ders çalışırken size eşlik etmesi için americanolarının tadına da ayrıca bakmanızı öneririm!

Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Blv 237/16 Çankaya/Ankara
Çalışma Saatleri: 7:30-21:00

4) SARKAÇ

Sessiz sakin olsun, arkada çalan müzik hatta insanların sesi bile belli belirsiz duyulsun derseniz Sarkaç tam size göre diyebilirim! Bahçesine adım attığınız andan itibaren ortamın salaşlığı ve rahatlığı dikkat çekiyor. Dış mekanda olduğu gibi iç mekanda da bu rahatlık korunmuş. Salaşlığın sebep olacağı dağınık bir görüntünün olmaması odaklanmayı kolaylaştırırken iç mekan kapasitesinin gayet yeterli olması da gittiğinizde yer bulma sıkıntısı yaşamamanızı sağlıyor. Diğer mekanlardan farklı olarak, burada menünün daha geniş olduğunu söyleyebilirim. Atıştırmalık ve kahvelerin dışında ana yemekler de mevcut.

Ders çalışırken leziz yemekler de yiyebileceğiniz Sarkaç’a uğramayı ihmal etmeyin derim!

Adres: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Atatürk Blv 237/16 Çankaya/Ankara
Çalışma Saatleri: 10:30-23:30

5) AMELİE’S GARDEN

Ders çalışmak için yeşilin pek çok tonunu görmek ve kahve dışında farklı tatlar denemek istiyorum diyenler için Amelie’s Garden sukulent ve Kamboçya’yı sizlerle buluşturuyor! Aslında bir kahve dükkanı olmasına rağmen Kamboçya’yı da menülerine eklemeleriyle buraya olan ilgi artmış durumda. Bakteri ve maya kullanılarak üretilen, Uzak Doğu’nun mirası olan bu şifalı içeceği Amelie’s Garden bizlere en güzel şekilde sunuyor. Bunun haricinde burayı farklı kılan bir diğer özellik mekana girdiğinizde sizi sukulent şöleninin karşılıyor olması. Üstelik kendi sukulentinizi ekip sonrasında satın alabiliyorsunuz. Ortamın ferahlığı ve masalarının genişliği ders çalışmak için gayet uygun.

Yeşilin verdiği huzurla ders çalışmak için buraya mutlaka uğrayıp şifalı içeceklerinin yanında ev yapımı tatlılarının da tadına bakmalısınız!

Adres: Güvenevler Mahallesi, Güneş Sk. No:3, 06690 Çankaya/Ankara
Çalışma Saatleri: 09:00-23:30

2 YORUMLAR

    • Geçen gün denedim, doğrudan çalışma alanı olarak tasarlanmış bir yer. Yani cafe değil. Goygoy için uygun değil ama çalışacaklara tavsiye ederim. Fiyatları da iyi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz