ODTÜ’de Yasaklanan 8 Mart Etkinliği

0
1345

ODTÜ’de yasaklanan etkinliklere bir yenisi daha eklendi. ODTÜ Sosyal Demokrasi Topluluğu’nun 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında yapacağı etkinliğe ODTÜ Rektörlüğü tarafından izin verilmedi.Topluluğun konuyla ilgili açıklaması ise şu şekilde:

”ODTÜ Sosyal Demokrasi Topluluğu olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştireceğimiz, CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer ve Ankara Mimarlar Odası Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın konuşmacı olacağı “Yerel Yönetimlerde Kadın” konulu panele siyasi olduğu gerekçesi ile ODTÜ rektörlüğü tarafından izin verilmemiştir. Sosyal Demokrasi Topluluğu’nun siyasi konuları siyasi kişilerle tartıştığı etkinlikler yapmasından daha doğal bir şey olamayacağı rektörlüğe söylenmiş ancak sonuç alınamamış ve etkinliğimiz yasaklanmıştır. Siyasal fikir topluluklarına siyasi etkinlikler yapmayın demek esas siyasi olandır ve OHAL rejimini ODTÜ’ye yayma çabasıdır.
ODTÜ yönetiminin iktidar korkusunun sebep olduğu bu akıl dışı engellemeyi kınıyor ve bu siyasetsizleştirme çabasının sonuç vermeyeceğini biliyoruz. ODTÜ dikta karşısında sesi titreyenlerin değil diktaya karşı ayakta duranlarındır.

“Yerel Yönetimlerde Kadın” paneli CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer ve Ankara Mimarlar Odası Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın katılımı ile 5 Mart Salı günü saat 18.00’da Mimarlar Odası Ankara Şubesinde gerçekleştirecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz